Чи повинен водій передавати “права“ інспектору поліції? – Новини Харкова
Середа, 26 Січня
Shadow

Чи повинен водій передавати “права“ інспектору поліції?

Дуже багато українських водіїв стикалися з ситуацією, коли після зупинки автомобіля інспектор патрульної поліції вимагає передати йому посвідчення водія. Водії часто отримують назад “права” разом з постановою про штраф. Але ніхто не зобов’язаний передавати “права” до рук правоохоронців…

Українське законодавство передбачає, що інспектор поліції має право вимагати у водія пред’явити документи на право керування автомобілем. Зокрема, це однозначно йдеться у статті 13 Закону “Про дорожній рух”, а також у п.п.2.4.а Правил дорожнього руху.

Таким чином, згідно з чинним українським законодавством, водій не зобов’язаний передавати своє посвідчення водія до рук правоохоронцям. Йому достатньо їх пред’явити, тобто показати.

Закон №1231-IX (він набув чинності у березні 2021 року) значно розширив повноваження патрульних поліцейських. І хоча перша його редакція пропонувала закріпити за водіями обов’язок передавати посвідчення водія в руки правоохоронцям, з остаточної редакції цю вимогу прибрали.

У цьому законі йдеться про те, що водій повинен пред’явити документ таким чином, щоб той можна було прочитати та зафіксувати його дані.

В Україні водій не зобов’язаний передавати документи співробітнику поліції, їх треба лише пред’явити для ознайомлення. Але якщо водій сам передав документи правоохоронцю, той може їх взяти.

Будьте постійно у курсі подій – підписуйтесь на канал «Новини Харкова» у Google новини.



ВІД MY.UA


ВІД LUCKYADS


ВІД OBLIVKI


Від Giraff


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.